НовиниНовини ППО СВ

ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД – ВАЖЛИВА СХОДИНКА НА ШЛЯХУ ДО ПРОФЕСІОНАЛІЗМУ

Протягом двох тижнів третьокурсники факультету протиповітряної оборони Сухопутних військ Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, які проходять підготовку за інженерним напрямком, пройшли ремонтно-монтажну та монтажно-експлуатаційну практику на базі одного з арсеналів оборонного відомства. Карантинні вимоги булі враховані командуванням навчального закладу, і за два тижня до відрядження всі курсанти пройшли обов’язковий медичний огляд та вакцинувалися.

Розпочали практику курсанти з ознайомлення потенціалу арсеналу щодо відновлення та ремонту техніки протиповітряної оборони, побачили роботу сучасних фрезерних верстатів з комп’ютерним управлінням, обладнання для гідроарбазивної чи лазерної обробки металів тощо.

– Акцент у даному заході ставився на практичній складовій та набуттю хлопцями первинних професійних навичок щодо обслуговування озброєння і техніки військ ППО СВ, – розповів начальник факультету ППО СВ полковник Геннадій Левагін.   –  По прибутті до арсеналу курсантів розподіли по ремонтних цехах та закріпили за кожним відповідного провідного фахівця. Практиканти склали заліки з заходів безпеки та отримали допуск до самостійного виконання робіт.

Впродовж практичних занять майбутні офіцери взяли участь у прийманні несправної техніки військ протиповітряної оборони, її діагностиці та визначенні її фактичного стану; у складі ремонтних бригад виконали роботи з демонтажу крупних складових частин та розподілі їх по цехах чи ділянкам ремонтних робіт; ознайомились з обов’язками начальників майстерень, майстрів ділянок ремонтних цехів тощо;  у оптичному цехові курсанти особисто робили розборку, чистку оптичних систем приладів, їх переклейку, ремонт та юстирування; навчилися демонтувати, встановлювати двигуни, агрегати гусеничних та колісних машин, здійснювати розводку по корпусу повітряних та паливних трубок чи шлангів.

За словами курсанта Артема Валька більшість часу вони провели у цеху ремонту радіолокаційного обладнання, де проводиться майже ювелірна робота на складній апаратурі та за допомогою старших наставників навчилися виконувати складний цикл робіт щодо демонтажу, діагностики та ремонту вузлів, блоків чи агрегатів. Особливу увагу приділили пошуку несправності у окремих блоках, роботі по заміні складових частин, виконанню регулювання та узгодження окремих систем.

– Досвід, набутий курсантами під час проходження практики, стане однією з багатьох сходинок на шляху до професіоналізму майбутнього офіцера військ протиповітряної оборони, – зауважив начальник факультету протиповітряної оброни Сухопутних військ вишу, підсумовуючи результати  практики.

Попередній запис

Teambuilding по-військовому

Наступний запис

СТАЛА ПАМ’ЯТЬ ЛЮДСЬКА ОБЕЛІСКОМ