Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба є провідним вищим навчальним закладом IV рівня акредитації, який проводить фундаментальні та прикладні наукові дослідження, готує кваліфікованих військових і цивільних фахівців за широким спектром високотехнологічних та наукоємних спеціальностей.

Славетні традиції

Історія університету – це капітал, сформований досвідом поколінь, джерело мудрості, мужності та традицій для його вихованців під час навчання.

Навчально – виховний процес в університеті спрямований на формування надійного захисника Вітчизни, патріота, професіонала військової справи.

Щороку сотні молодих людей проходять випробування на шляху до мрії стати офіцером. Найкращі з них вступають до лав курсантів та складають військову присягу на вірність українському народові. Ця урочиста подія завжди проходить у пам’ятному місці – на Меморіалі Слави.

Курсанти щиро шанують пам’ять героїв. На території університету встановлено пам’ятник самого славетного випускника маршала авіації І.М. Кожедуба. Всі урочистості традиційно завершуються покладанням квітів до його монументу. Доброю традицією є щорічне нагородження кращого випускника – льотчика копією “Меча дружби”, подарованого університету представником Королівських ВПС Великої Британії, принцом Майклом Кентським, в знак дружби, співпраці та взаємоповаги.

Навчальний процес

Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба здійснює освітню діяльність з підготовки військових льотчиків, штурманів, фахівців з бойового управління авіацією, зенітних ракетних військ, радіотехнічних військ, інженерно – авіаційного забезпечення, автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації, комп’ютерних наук і інформаційних технологій, метрології, енергетики  та інш. Курсанти навчаються за освітньо – кваліфікаційними рівнями молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр за 7 напрямами, 12 спеціальностями та 24 спеціалізаціями.

Студенти навчаються за освітньо – кваліфікаційними рівнями бакалавр, спеціаліст, магістр за 9 напрямами, 10 спеціальностями та  20 спеціалізаціями.

Університет має ліцензію та здійснює підготовку іноземних військових фахівців та студентів. Навчальний процес в університеті будується виходячи із завдань, визначених Національною доктриною освіти в Україні і спрямований на підготовку кваліфікованих фахівців відповідного рівня і профілю, компетентних, відповідальних, вільно володіючих своєю професією і орієнтованих в суміжних областях діяльності, здатних до ефективної роботи за фахом на рівні світових стандартів, готових до постійного професійного росту. Якість підготовки фахівців в університеті забезпечується високим рівнем вимог при конкурсному відборі абітурієнтів, висококваліфікованим кадровим потенціалом, широким використанням у навчальному процесі передових форм і сучасних технологій навчання, наявністю добре оснащеної сучасним обладнанням та комп’ютерною технікою матеріально – технічної бази. Для забезпечення високого рівня підготовки університет має 9 факультетів за профілями навчання, майже 40 кафедр, військовий коледж сержантського складу, науковий центр, центр мовної підготовки, центр імітаційного моделювання, інформаційно – обчислювальний центр та інші навчальні і наукові підрозділи. Пріоритетним напрямком навчальної діяльності є підготовка льотного складу. В університеті впроваджена ступенева підготовка військових льотчиків, яка передбачає опанування курсантами на протязі навчання легкомоторних, навчальних та бойових літальних апаратів. В університеті постійно нарощується інформаційне забезпечення навчального процесу. Книжковий фонд навчальної бібліотеки університету складає більше одного мільйона примірників навчальної та наукової літератури. Навчальні підрозділи університету поєднані в інформаційно – комп’ютерну мережу, в навчальний процес впроваджена загальновизнана в світі інформаційна система управління навчанням типу “MOODLE”, електронна бібліотека університету має майже 30 тисяч інформаційних матеріалів.

Науковий потенціал університету

Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба являється унікальним вищим військовим навчальним і науковим закладом Збройних Сил України, в якому протягом десятків років формувалась наука світового рівня.

За час існування університету проведені тисячі науково – дослідних і дослідно – конструкторських робіт, результати яких впроваджені у розробку багатьох державних і галузевих наукових і науково-технічних програм, у створення та удосконалення озброєнь і військової техніки, її бойового застосування та експлуатації.

Завдяки численним науковим працям наукові здобутки вчених університету широко відомі в Україні та поза її межами. Кожен рік вчені університету за результатами проведення наукових досліджень публікують більше 500 наукових праць у провідних вітчизняних та інших наукових виданнях, готують до друку десятки монографій та підручників, беруть участь більш ніж у 50 всеукраїнських та міжнародних наукових заходах.

На сьогодні науковий потенціал університету складають більше 50 докторів наук та професорів, майже 400 кандидатів наук, заслужені діячі науки і техніки України, заслужені працівники освіти України, заслужені винахідники України, заслужені раціоналізатори України.

Навчально-матеріальна база університету

Університет має унікальну навчально – матеріальну базу для забезпечення навчання та практичної підготовки курсантів. Це перш за все спеціалізовані навчальні класи, обладнані сучасною комп’ютерною технікою, тренажерами та класними зразками озброєння. Для забезпечення отримання курсантами практичних навичок за спеціальностями університет має потужну польову навчальну базу та навчальну авіаційну бригаду. Університет постійно модернізує та нарощує навчально – матеріальну базу.

Спорт в університеті

Заняття з фізичної підготовки та спортивно – масова робота в університеті спрямована на підвищення рівня спортивної майстерності і фізичної підготовленості курсантів, розвиток спеціальних фізичних якостей, залучення курсантів до регулярних занять військово – прикладними і масовими видами спорту, організацію змістовного дозвілля військовослужбовців.

Збірні команди університету постійно беруть участь у спартакіадах серед вищих військових навчальних закладів, регіональних змаганнях чемпіонатах України, світу.

За останні три роки Команди університету 12 разів ставали переможцями змагань серед ВВНЗ ЗС України та 7 разів була срібним призерам з різних видів спорту. В університеті підготовлено 30 майстрів спорту України і 4 майстра спорту міжнародного класу.

У стінах університету постійно проходять чемпіонати Збройних Сил України з багатоборства військово – спортивного комплексу, офіцерського триборства, армспорту та інш.

Футзальна команда «Зірка» є володарем кубка міста Харкова з футболу та футзалу, дворазовим чемпіоном серед навчальних закладів силових структур міста Харкова, призером чемпіонату Збройних Сил України, переможницею відкритого кубка Повітряних Сил на призи газети «Крила України» та профспілок футболу України.

Культурне життя та дозвілля

Університет має всі умови для відпочинку і культурного розвитку курсантів. В стінах університету діють кінозал, вокально – інструментальні ансамблі, студії бального, естрадного, спортивного танців, безліч гуртків за інтересами. У них беруть участь курсанти, офіцери, службовці, діти військовослужбовців. Художня самодіяльність університету відома не тільки в Україні, а й за її межами.

Переможець Міжнарод-них та Національних фести-валів вокальний ансамбль “Екіпаж” протягом 35 років здійснює вагомий внесок у справу військово-патріотич-ного виховання молоді, пропагуючи любов до Вітчизни та її захисників.

Ансамбль сучасного танцю „Діти з вулиці” став Лауреатом Всеукраїнського фестивалю сучасного танцю, Лауреатом Міжнародного фестивалю слов’янської культури у Словаччині, Чехії та Болгарії.

Вокальний ансамбль “Форсаж” за свою десятирічну історію є багаторазовим лауреатом міських та обласних конкурсів естрадної пісні.

Створена із курсантів та офіцерів університету команда КВК “77/79”завжди радує всіх любителів колоритного гумору своїми іскрометними жартами та оригінальними постановками.