Заходи бібліотекиНовиниНовини бібліотеки університету

РАНИ ЧУЖОЇ ВІЙНИ

15 лютого 2021 року в Харківському національному університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба пройшли заходи, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Сьогодні у нашому університеті працюють 25 осіб, які брали участь у бойових діях в Афганістані, В’єтнамі, Іраку, Ефіопії, Чехословаччині.

Заступник начальника університету з морально-психологічного забезпечення полковник В’ячеслав Лук’яненко привітав ветеранів бойових дій та відповідно до наказу командувача Повітряних Сил вручив їм пам’ятні нагрудні знаки, почесні грамоти і подяки з нагоди свята. У своєму привітальному слові В’ячеслав Лук’яненко підкреслив, що час і події, які відбуваються у світі, щороку віддаляють від нас війну в Афганістані та інших гарячих точках, але всі, хто відчуває свою особисту причетність до неї бережуть у пам’яті спогади про ту буремну пору в історії та у долі українського народу.

Своїми спогадами про пережите серед гарячих пісків Афгану з присутніми на урочистостях поділився учасник бойових дій, старший науковий співробітник наукового центру університету Олександр Гурін, який побажав всім здоров’я, щастя, миру, душевного спокою, злагоди, добробуту у великому домі, що зветься – Україна!

До цього дня фахівці бібліотеки університету організували та провели цикл заходів: історико–публіцистичний альманах «Рани чужої війни», книжкову виставку «Їх кров залишилась де скелі й пустеля».

Після Другої світової війни українці брали участь у богатьох військових конфліктах по всьому світові. Найбільш тривалою і тяжкою з них стала війна в Афганістані. Про бойові дії у далекій південній країні курсантам нашого університету розповів гість заходу «Рани чужої війни» – учасник війни в Афганістані, полковник у відставці Володимир Жуков.

Офіційна зустріч переросла у жваву дружню бесіду, де кожен курсант мав можливість задати свої хвилюючі питання ветеранам бойових дій: Олексію Петриченко, Володимиру Сердюку, Юрію Шамаріну, Олександру Бондаренко, Олександру Гуріну та Володимиру Жукову.

Саме такі зустрічі, де ветерани передають свій професіоналізм та багаторічний досвід служіння державі, сприяють патріотичному вихованню та зміцненню бойових традицій у Збройних Силах України!

Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих та вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах.

Попередній запис

Проведення профорієнтаційної роботи серед молоді щодо вступу до університету у 2021 році

Наступний запис

НАПРУЖЕНА БОРОТЬБА ЗА ПЕРШІСТЬ У РОЗПАЛІ