Заходи бібліотекиНовиниНовини бібліотеки університетуНовини освітньої діяльності

Трагедія українського народу

У четверту суботу листопада в Україні вшановується пам’ять померлих під час страшного Голодомору. В історії бурхливого XX-го століття Голодомор 1932-33 років в Україні посідає особливе місце, бо він був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого тоталітарною владою терору голодом, тобто геноцидом. За 17 місяців в Україні загинули мільйони людей.

У бібліотеці університету відбувся вечір пам’яті «Трагедія українського народу», який проводила доцент кафедри філософії, кандидат історичних наук Павліченко Олена Олександрівна. У доповіді було підкреслено, що масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом сталінської політичної системи проти мирних людей, проти українців як нації і, зокрема, проти селян як класу, були підірвані соціальні основи нації, традиції, духовна культура та самобутність.

Бібліотекар Вороніна Алла Миколаївна провела бібліографічний огляд літератури з фонду бібліотеки та відзначила у заключному слові, що критерієм масштабності трагедії є не лише цифри, а й здатність кожної людини сприймати чуже горе, як своє. Всеосяжність цієї національної катастрофи можна збагнути лише глибиною внутрішнього потрясіння кожного, хто вважає себе цивілізованою людиною.

Попередній запис

Збори з командирами бригад (полків) та їх заступниками

Наступний запис

Випускники факультету РТВ вдосконалюють практичні навички у форматі «24/7»