Культурно-виховна та просвітницька робота

Культурно-виховна та просвітницька робота
Культурно-виховна та просвітницька робота в університеті здійснюється з метою пропаганди духовної та культурної спадщини українського народу, кращих світових творів музично-театрального, декоративно-прикладного мистецтва, виховання у військовослужбовців університету, позитивного ставлення до військової служби, якісної організації дозвілля військовослужбовців та членів їх сімей.

Командуванням університету, відділом морально-психологичного забезпечення налагоджено тісну взаємодію з питань культурного-виховної та просвітницької роботи з управліннями культури обласної державної адміністрації, міської ради, відділом культури Дзержинської районної адміністрації. Організована співпраця з творчими колективами, театрами, спортивними установами і організаціями міста.

У взаємодії з органами державної влади та місцевого самоврядування постійно проводяться мистецькі конкурси, відзначення державних свят та знаменних подій, урочисте проходження військ з нагоди святкування Дня Перемоги.

Щорічно, спільно з управлінням культури Харківської міської ради для військовослужбовців університету проводиться офіцерський бал, присвячений Дню Збройних Сил України.

У взаємодії з ветеранськими та громадськими організаціями міста в університеті проводяться зустрічі особового складу університету та членів сімей військовослужбовців з представниками громадських організацій, ветеранами війни та військової служби.

З метою задоволення духовних та релігійних потреб військовослужбовців університету організовуються культпоходи курсантів до релігійних установ міста, зустрічі з представниками духовенства, які благословляють військовослужбовців університету на ратну службу під час проведення ритуалів присяги та випуску.

У співпраці з військово-шефською комісією Харківського обласного комітету профспілки працівників культури налагоджено систематичне безкоштовне відвідування курсантами університету Харківського Державного академічного театру опери та балету імені М. Лисенка, театру музичної комедії, цирку та інших закладів культури.

Для особового складу університету організовані відвідування історичного та художнього музеїв міста, музею природи, музею “Харківщина у Великій Вітчизняній війні”, історико-меморіального комплексу “Дробицький Яр”, планетарію імені Ю.О.Гагаріна, меморіального музею-квартири сім’ї Гризодубових, картинної галереї імені І.Рєпіна та будинку-музею І.Рєпіна у м. Чугуєві.

За погодженням з дирекціями Палацу спорту та Палацу спорту Південної залізниці “Локомотив” у вихідні та святкові дні для курсантів університету організовуються відвідування спортивних турнірів та змагань.

З нагоди державних та військово-професійних свят, знаменних і пам’ятних дат з історії України в університеті проводяться урочисті збори та святкові концерти з виступами творчих колективів та виконавців Харківщини. Бажаними гостями в університеті є й Заслужені та Народні артисти України, видатні діячі культури і мистецтва України.

Протягом останніх років перед особовим складом університету виступили Заслужені артисти України: Євгенія Костенко, Олена Подус, театр народного танцю Харківської державної академії культури «Заповіт», симфонічний оркестр обласної філармонії, народний ансамбль “Оберіг”.

В університеті створена сучасна база для проведення культурно-виховної та просвітницької роботи з особовим складом та організації дозвілля, яка включає:

  • глядацький зал клубу університету на 700 місць для проведення загальних зборів, показу художніх кінофільмів, творчих зустрічей, концертів, що проводяться у вихідні та святкові дні для військовослужбовців університету;
  • дві художні бібліотеки з понад стотисячним книжковим фондом, які оформлені на високому художньому та естетичному рівні;

Безпосередньо сприяє розвитку самодіяльної художньої творчості та індивідуальних творчих здібностей військовослужбовців та членів їхніх сімей наявність в університеті гуртків художньої самодіяльності та творчих студій.

Великий внесок у підвищення рівня культурно-виховної та просвітницької роботи здійснюють відомі як в університеті, так і за його межами творчі колективи університету. В основу їх концертних виступів покладені кращі зразки національної української і світової культури, військово-патріотичні та сучасні твори.

Творчі колективи університету

Вокальний ансамбль „Екіпаж”

Вокальний ансамбль „Екіпаж”

Учасник Міжнародних та Національних фестивалів.

Ансамбль сучасного танцю „Діти з вулиці”

Ансамбль сучасного танцю „Діти з вулиці”

Творчий шлях колективу – це безперервний пошук і експеримент.

Вокальний ансамбль „Форсаж”

Вокальний ансамбль „Форсаж”

Вихованці колективу співають українською, російською, англійською, італійською мовами.

Танцювальний колектив «Авіатор Style»

Танцювальний колектив «Авіатор Style»

Глядачі зачаровані яскравими сюжетними лініями танців, видовищністю та емоціями учасників колективу.

Театр

Театр

Музей університету

[interactive_banner_2 banner_title=”Музей Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба” banner_desc=”Музей Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба було створено у 1966 році, як музей Військової інженерної радіотехнічної академії ППО ім. Л. О.Говорова. У подальшому експозиції музею доповнили експонати, які відображають історію військових навчальних закладів, що увійшли до складу університету.” banner_image=”9125″ banner_style=”style2″ image_opacity=”0.5″ image_opacity_on_hover=”0.1″ enable_responsive=”” responsive_min=”768″ responsive_max=”900″ banner_color_title=”#ffffff” banner_color_desc=”#eaeaea” banner_color_bg=”#070707″]

Останні новини творчої діяльності уіверситету