Кафедра теорії та конструкції автомобільної та спеціальної техніки

Кафедра теорії та конструкції автомобільної та спеціальної техніки створена 30 жовтня 2013 року та є одним з провідних структурних підрозділів університету.

Кафедра призначена для проведення теоретичних та практичних занять з курсантами з метою вивчення порядку експлуатації та проведення технічного обслуговування автомобільної та спеціальної техніки при повсякденній діяльності військ та в умовах ведення бойових дій.

Кафедра здійснює підготовку всіх курсантів університету за дисципліною «Автомобільна техніка (у т.ч. автомобільна підготовка)». Крім того, для курсантів факультету зенітних ракетних військ та факультету протиповітряної оборони сухопутних військ, викладаються дисципліни «Базові машини» та «Засоби пересування озброєння та військової техніки зенітних ракетних комплексів та систем». На цих дисциплінах вивчаються будова двигуна, трансмісії, ходової частини, органів керування та контролю, електрообладнання та додаткового обладнання автомобілів ЗИЛ-131, КрАЗ-6322, КамАЗ-4310, УРАЛ-4320, багатовісних шасі МАЗ-543М, БАЗ-5937 та БАЗ-5939, а також гусеничних машин ГМ-352, ГМ-569 та МТЛБ.

По закінченню вивчення дисциплін курсанти отримують посвідчення водія категорій «А, В, С», посвідчення механіка-водія багатовісного шасі та гусеничної машини.

Викладачі кафедри мають великий практичний досвід роботи експлуатації та ремонту автомобільної та спеціальної техніки, а також великий досвід військової служби на посадах від командира взводу до начальника автомобільної служби та заступника начальника штабу бригади.

Кафедра має сучасну матеріально-технічну базу, яка складається з спеціалізованих аудиторій з будови та експлуатації автомобілів ЗИЛ-131, МАЗ-543М, гусеничної машини ГМ-569, вивчення правил дорожнього руху та основ безпеки руху. Для навчання початковому водінню кафедра має в своєму складі автомобільний тренажерний комплекс.

Для забезпечення проведення практичного водіння з курсантами університету залучається учбова техніка ЗИЛ-131, КрАЗ-6322, КамАЗ-4310, УРАЛ-4320. На танкодромі університету здійснюється практичне водіння гусеничних машин ГМ-569, ГМ-352, МТЛБ та багатовісних шасі МАЗ-543М, БАЗ-5937 та БАЗ-5939.

Останні новини університету