НовиниНовини Кафедри філософії

Закоханість у рідну мову – почесна громадянська позиція

19 лютого 2021 року викладачами кафедри філософії за сприяння відділу МПЗ ХНУПС було проведено урочистий захід з нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови. Головний меседж заходу: українська мова – це доля нашого народу, яка залежить від того, наскільки ревно ми плекатимемо її. Цьогоріч до дійства були запрошені курсанти першого курсу нашого університету.

Організатори заходу намагалися захопити авдиторію своєю душевною привʼязаністю до державної мови, закоханістю в неї. Створена програма передбачала перегляд відеозвернень курсантів ХНУПС, що прибули з різних етнографічних регіонів України, але закликали до неодмінного прагнення вдосконалювати свою українську, оскільки вона є символом національного єднання. Із цікавою доповіддю про результати дослідження рівня повсякденного спілкування українською серед курсантів 1 курсу льотного факультету виступила майбутня фахівчиня з морально-психологічного забезпечення Діана Трофименко, яка висловила сподівання, що наші курсанти надалі будуть удосконалювати свою українську й можливо колись перейдуть на неї повністю.

У виконанні філологинь кафедри філософії пролунала “Ода мові” українського поета Семена Плачинди, і авдиторія із захопленням слухала, як милозвучна українська лиється з вуст тих, хто має честь її викладати в нашому університеті. Також курсанти переглянули гумористичний номер “Проблеми української мови”, у якому акторами були викладачі кафедри філософії, а основна ідея полягала у виявленні тих вад сучасної мовленнєвої комунікації, які перешкоджають розвиткові літературної, правильної української. Завершення заходу традиційно ознаменувалося проведенням вікторини з цікавими питаннями з української мови та літератури. Переможниця – курсантка факультету радіотехнічних військ ППО Катерина Закарлюка – отримала у володіння солодкий томик “Кобзаря”.

Захід відбувався в теплій та дружній атмосфері, з повним дотриманням карантинних вимог. Гарна традиція проведення подібних заходів у нашому університеті триває й завжди ґрунтується на великій істині: “Мова – це кров, що оббігає тіло нації. Виточи кров – умре нація”.

Попередній запис

А З ЯКОЮ ЕМОЦІЄЮ АСОЦІЮЄТЕ СЕБЕ ВИ?

Наступний запис

Роздільне штабне тренування з питань оперативного планування