Факультет післядипломної освіти

Кафедра іноземних мов

Кафедра іноземних мов

Кафедра іноземних мов веде свою історію з першого жовтня 1946 року з моменту створення ВІРТА імені Говорова. В той час іноземні мови (німецька, англійська, французька) вивчалися протягом 350 годин аудиторних занять з метою навчити слухачів навичкам перекладу науково-технічних текстів за фахом. З тих пір змінилася політична карта світу, зазнали змін і підходи до вивчення іноземних мов. Сьогодні ми навчаємо курсантів та офіцерів навичкам живого спілкування в рамках комунікативного підходу. Протягом курсу (І – ІХ семестр) курсанти вивчають лексику та граматику, читають тексти та прослуховують аудіо записи, вчаться спілкуватися та висловлювати свої думки в усній та письмовій формі, переглядають фільми англійською мовою.

Колектив кафедри налічує 17 науково-педагогічних працівників, четверо з яких мають науковий ступінь кандидата наук

Навчальний процес забезпечують 4 інженерно-технічних працівника.

Кафедра іноземних мов

Кафедра здійснює підготовку курсантів факультетів зенітних ракетних військ, автоматизованих систем управління та наземного забезпечення польотів авіації, радіотехнічних військ ППО, ППО сухопутних військ, а також слухачів інтенсивних курсів мовної підготовки, ад’юнктів та слухачів заочного навчання.

Кафедра іноземних мов

На кафедрі постійно працюють дві предметно-методичних комісії. Перша об’єднує викладачів, які навчають курсантів. Очолює ПМК старший викладач Романченко Ірина Іванівна.

Кафедра іноземних мов

Друга ПМК складається з найдосвідченіших викладачів, які навчають слухачів мовних інтенсивних курсів, ад’юнктів, слухачів заочної форми навчання, а також готують кращих курсантів до складання тесту IELTS. Голова ПМК – старший викладач Шутенко Ігор Володимирович.

Кафедра іноземних мов

Одним із напрямків роботи наших попередників (кафедри іноземних мов ВІРТА імені Говорова) було також проведення вечорів відпочинку іноземними мовами в яких брали участь викладачі та слухачі академії. Такі вечори були настільки популярні, що їх відвідувало все командування академії, слухачі з сім’ями, а також запрошені офіцери із інших військових підрозділів. Сучасна кафедра іноземних мов намагається зберегти цю традицію, працюючи з тими, хто навчається, і в поза аудиторний час, щоб зробити їх життя цікавішим та розширити їх можливості у плані міжкультурної комунікації.

Кафедра іноземних мов

Щотижня по вівторкам та четвергам курсанти університету мають можливість взяти участь у роботі розмовного клубу, де учасники засідань «подорожують» англомовними країнами світу, обговорюють теми, що необхідні для впровадження англійської мови в повсякденне життя, а саме: як розповісти про себе, своїх друзів та навчання в університеті, важливість своєї майбутньої професії, що необхідно знати під час подорожі, як зробити покупки у крамниці. Викладачі кафедри надають курсантам практичні поради щодо покращення вимови, швидкості та зв’язності мовлення та всебічно заохочують до вивчення іноземної мови. Дуже приємно відзначити, що з кожним разом учасників клубу стає все більше.

Кафедра іноземних мов

Останні новини факультету післядипломної освіти