Факультет підготовки офіцерів запасу по контракту

Факультет підготовки офіцерів запасу за контрактом

Підготовка офіцерів запасу на факультеті здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.02.2012р. № 48 “Про затвердження Порядку проведення військової підготовки студентів вищих навчальних закладів за програмою підготовки офіцерів запасу” (зі змінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2015р. № 577) та наказу Міністра освіти України та Міністра оборони України від 14.12.2015р. № 719/1289 “Про затвердження Інструкції про організацію військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу”

ЧЕРГОВИЙ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ ПІДГОТОВКУ ЗА ПРОГРАМОЮ ОФІЦЕРІВ ЗАПАСУ РОЗПОЧАТО З СІЧНЯ 2017 РОКУ!

УВАГА

З початку січня 2017 року на факультет підготовки офіцерів запасу за контрактом за телефонами (057) 704-91-00, 773-03-95 можуть звертатися громадяни України віком до 40 років, які мають або здобувають вищу освіту за рівнем не нижче бакалавра і бажають пройти військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу. Здобувачі вищої освіти з лютого 2017 року можуть подавати заяву про бажання проходити військову підготовку на ім’я декана свого факультету, разом з ксерокопіями паспорту громадянина України, картки фізичної особи – платника податків, а також (для юнаків) приписного свідоцтва.

Конкурсний відбір на військову підготовку буде проводитися за окремим графіком у березні–травні 2017 року. До 31 травня 2017 року кандидатам на навчання необхідно отримати на факультеті підготовки офіцерів запасу за контрактом ХНУПС направлення на проходження військово-лікарської комісії, пройти її та надати довідку про результати. У червні 2017 року планується розпочати укладання контрактів про військову підготовку.

 У 2016 році на військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу було зараховано понад 1130 громадян, які мають або здобувають вищу освіту за рівнем не нижче бакалавра, за 26 військово-обліковими спеціальностями. Усього на факультеті у 2016–2017 навчальному році навчаються понад 2120 осіб, з них близько 50 – за кошти державного бюджету.

Випускникам факультету підготовки офіцерів запасу за контрактом 2016 року, які досі не отримали документи про присвоєння військового звання «молодший лейтенант» запасу, необхідно терміново прибути до деканату факультету за адресою: м. Харків, вул. Клочківська, 228, кімн. 306. При собі мати паспорт громадянина України та папку для паперу. Телефон для довідок: (057) 704-91-22.

Декан факультету

полковник запасу

ГРИГОРОВ
МИКОЛА ІВАНОВИЧ

Корисна інформація

Термін навчання

2 роки

Контактна інформація

Адреса розташування відбіркової комісії:
м. Харків, вул. Клочківська, 228 (перехрестя з вул. Тобольською)
Телефон:
(057) 704-91-00, 773-03-95
Факс:
(057) 340-21-73

Електронна адреса:
hups.fpozk@ukr.net

Поштова адреса для листів:
61023, м. Харків, вул. Сумська, 77/79, Факультет підготовки офіцерів запасу за контрактом ХНУПС

Факультет створений у серпні 2004 року у складі Харківського національного університету Повітряних Сил і забезпечує Збройні Сили України та інші військові формування необхідною кількістю військовонавчених громадян для виконання військового обов’язку в запасі, для проходження військової служби за контрактом або призовом та у військовому резерві.

Серед науково-педагогічних працівників факультету – 3 доктори наук, 21 кандидат наук (з них 3 професори, 19 доцентів). Усі викладачі факультету є офіцерами запасу, мають базову підготовку за відповідною військово-обліковою спеціальністю, багатий досвід викладацької та наукової роботи, практичний досвід служби у військових частинах, окремі викладачі брали участь у бойових діях, миротворчих операціях тощо.

Для забезпечення занять з військової підготовки використовуються спеціалізовані аудиторії, зразки озброєння, військова і спеціальна техніка, навчально-тренувальні і навчально-лабораторні комплекси відповідних штатних кафедр, факультетів і підрозділів університету.

За час існування факультету військову підготовку за програмою офіцерів запасу на контрактній основі пройшли понад 13200 осіб з числа студентів вищих навчальних закладів України.

Програма військової підготовки передбачає вивчення наступних розділів:

  • Загальновійськова підготовка;
  • Методика роботи з гуманітарних питань;
  • Тактична і тактико-спеціальна підготовка;
  • Військово-технічна і військово-спеціальна підготовка за відповідними військово-обліковими спеціальностями.

Викладання зазначених розділів забезпечують відповідні кафедри факультету.

Останні новини факультета підготовки офіцерів запасу за контрактом