ФПОЗ

Факультет підготовки офіцерів запасу за контрактом

Підготовка офіцерів запасу на факультеті здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.02.2012 № 48 “Про затвердження Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу” (зі змінами) та спільного наказу Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України від 14.12.2015 № 719/1289 “Про затвердження Інструкції про організацію військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу”.

ЧЕРГОВИЙ НАБІР НА ВІЙСЬКОВУ ПІДГОТОВКУ ЗА ПРОГРАМОЮ ПІДГОТОВКИ ОФІЦЕРІВ ЗАПАСУ РОЗПОЧАВСЯ З ЛЮТОГО 2020 РОКУ!

У В А Г А !

Громадянам, які вже уклали контракт про військову підготовку, необхідно прибути на організаційні збори 16 вересня 2020 року о 15:00 за адресою: вул. Клочківська, 228 (КПП з боку вул. Тобольської). Наявність медичної маски обов’язкова.

ПРОДОВЖУЄТЬСЯ УКЛАДАННЯ КОНТРАКТІВ про військову підготовку з громадянами, які виконали необхідні умови для вступу.

Для укладання контракту потрібно прибути за адресою вул. Клочківська, 228 (КПП з боку вул. Тобольскої, внутр. тел. 22‑159) у будь-який день з понеділка по п’ятницю включно з 9:00 до 15:00. При собі мати:

 • оригіналипаспорта, картки фізичної особи – платника податків, студентського квитка та (для чоловіків) приписного свідоцтва або військового квитка,;
 • кошти для оплати першого семестру навчання (на банківській картці) – 3950 грн.;
 • авторучку (з чорним або синім чорнилом).

Триває набір 2020 року на навчання за програмою підготовки офіцерів запасу. Необхідні для вступу документи:

 • заява (зразок № 1 або № 2 в розділі «Корисна інформація»);
 • паспорт – 1–2 сторінки + сторінка з діючою пропискою (для пластикового паспорта – лицьовий та зворотний бік + довідка про реєстрацію міста проживання);
 • картка платника податків;
 • для юнаків – приписне свідоцтво (чи військовий квиток);
 • для осіб, які здобувають вищу освіту – студентський квиток;
 • для осіб, які вже мають вищу освіту за рівнем не нижче бакалавра – диплом про вищу освіту та додаток до нього.

Громадянам, які бажають вступити на військову підготовку, необхідно надати заяву з ксерокопіями зазначених документів особисто, прибувши з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 15.00 за вказаною вище адресою.

Телефон для довідок: (057) 773-03-95.

Нагадуємо! Термін проведення військової підготовки – два роки. Варіанти проходження: один день на тиждень (з урахуванням графіку за місцем основного навчання чи роботи) протягом осіннього та весняного семестрів, або протягом чотирьох тижнів щоденних занять у період січня-лютого.

Факультет створений у серпні 2004 року у складі Харківського національного університету Повітряних Сил і забезпечує Збройні Сили України та інші військові формування необхідною кількістю військовонавчених громадян для виконання військового обов’язку в запасі, для проходження військової служби за контрактом або призовом та у військовому резерві.

Серед науково-педагогічних працівників факультету – 3 доктори наук, 21 кандидат наук (з них 3 професори, 19 доцентів). Усі викладачі факультету є офіцерами запасу, мають базову підготовку за відповідною військово-обліковою спеціальністю, багатий досвід викладацької та наукової роботи, практичний досвід служби у військових частинах, окремі викладачі брали участь у бойових діях, миротворчих операціях тощо.

Для забезпечення занять з військової підготовки використовуються спеціалізовані аудиторії, зразки озброєння, військова і спеціальна техніка, навчально-тренувальні і навчально-лабораторні комплекси відповідних штатних кафедр, факультетів і підрозділів університету.

За час існування факультету військову підготовку за програмою офіцерів запасу на контрактній основі пройшли понад 17300 осіб з числа студентів вищих навчальних закладів України.

Програма військової підготовки передбачає вивчення наступних розділів:

 • Загальновійськова підготовка;
 • Організація та методика роботи з особовим складом;
 • Тактична і тактико-спеціальна підготовка;
 • Військово-технічна і військово-спеціальна підготовка за відповідними військово-обліковими спеціальностями.

Викладання зазначених розділів забезпечують відповідні кафедри факультету.

Декан факультету

полковник запасу

ВОРОШИЛОВ
СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ

Корисна інформація

Термін навчання

2 роки

Контактна інформація

Адреса розташування відбіркової комісії:
м. Харків, вул. Клочківська, 228 (перехрестя з вул. Тобольською)
Телефон:
(057) 773-03-95
Факс:
(057) 340-21-73

Електронна адреса:
hups.fpozk@ukr.net

Поштова адреса для листів:
61023, м. Харків, вул. Сумська, 77/79, Факультет підготовки офіцерів запасу за контрактом ХНУПС

Останні новини факультету підготовки офіцерів запасу за контрактом